BeyondTrust to jeden z największych dostawców systemów do zarządzania kontami uprzywilejowanymi na świecie. Narzędzia BeyondTrust  skupiają się wokół zarządzania uprawnieniami użytkowników i aplikacji na stacjach roboczych i serwerach, zarządzania kontami o uprawnieniach systemowych oraz zarządzania podatnościami w systemach i aplikacjach. Wprowadza również zaawansowaną analitykę zagrożeń. Beyondtrust oferuje najbardziej skuteczny i wszechstronny zestaw produktów w zakresie zapobiegania zagrożeniom urządzeń końcowych, wyróżniający się łatwą obsługą, elastycznością i zaawansowanymi zabezpieczeniami.

W celu dostarczania klientom najbardziej kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa, firma BeyondTrust została przejęta przez firmę Bomgar, która zmieniła markę handlową na BeyondTrust. Przed tymi zmianami Bomgar dołączył do swojej ofert unikalne oprogramowanie Defendpoint firmy Avecto, chroniące komputery i serwery przed złośliwym oprogramowaniem i cyberatakami na urządzenia końcowe. Oprogramowanie to  kontroluje i usuwa prawa administratora na urządzeniach końcowych (zarządzanie uprawnieniami - Privilege Management), dynamicznie uruchamiając zatwierdzone aplikacje (kontrola aplikacji - Aplication Control) i izolując zagrożenia (piaskownica-Sandbox). W 2018 roku Bomgar przejęła również firmę Lieberman Software, producenta systemów klasy PAM do zarządzania kontami uprzywilejowanymi, w tym wyszukiwaniem i identyfikacją kont uprzywilejowanych, wymuszaniem zmiany haseł, zarządzaniem dostępem. 

 

  

One Identity, należy do Quest Software, która od czerwca 2017 r. funkcjonuje jako niezależna i oddzielnie zarządzana organizacja. Jest ona globalnym lider w zarządzaniu tożsamością i dostępem (IAM) oraz Identity Governance. Na całym świecie rozwiązania One Identity są wykorzystywane przez ponad 7500 organizacji, zapewniając efektywne zarządzanie ok. 125 milionami kont użytkowników i bezpieczny dostęp do danych, niezależnie od tego, gdzie są przechowywane. W roku 2018 OneIdentity przejęła węgierską firmę Balabit.

Pierwszym rozwiązaniem stworzonym przez Balabit jest Syslog czyli Log Management (Syslog-NG, Syslog-NG Store Box). Pozostałe systemy wywodzące się z Balabit to wiodące rozwiązania klasy Priviledge Access Management (PAM), które zostały włączone do systemu Safeguard w OneIdentity. Zintegrowane rozwiązanie Safeguard chroni organizacje w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego wykorzystania kont uprzywilejowanych i wysokiego ryzyka. Obejmuje ono zarządzanie uprawnieniami typu Privileged Session (Safeguard for Privileged Sessions) oraz zarządzania hasłami (Safeguard for Privileged Passwords) wraz z analityką behawioralną użytkowników (Safeguard for Privileged Analytics), które razem pomagają organizacjom zapobiec, wykrywać i reagować na ataki obejmujące konta uprzywilejowane, w tym zarówno zagrożenia wewnętrzne, jak i zewnętrzne.  

 

iDENprotect (były ApplyMobile) standaryzuje bezpieczeństwo w świecie cyfrowym dzięki połączeniu innowacyjności i integralności. Opatentowane rozwiązania iDENprotect są przeznaczone do integracji z różnymi platformami, w tym z laptopami, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, takich jak telefony i tablety. Klienci w tym spółki giełdowe, instytucje rządowe, branża obronna, wykorzystuje technologię iDENprotect w celu wzmocnienia bezpieczeństwa przy jednoczesnym jego uproszczeniu dla użytkowników, obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności. Firma wywodzi się z Wielkiej Brytanii i posiada biuro w Finlandii. Cały zespół pochodzi z takich środowisk, jak usługi finansowe, instytucje rządowe, telekomunikacja i sprzedaż detaliczna.

 

  

     

Cryptzone jest firmą wywodzącą się ze Szwecji, której historia sięga 2003 roku, gdy stworzono pierwsze rozwiązanie do szyfrowania korespondencji mailowej. Najstarszym systemem w portfolio jest rozwiązanie AppGate SDP wywodzące się z przyłączonej firmy AppGate Network Security, którego pierwsze wdrożenie nastąpiło w 1997 roku. Jest to system gwarantujący bezpieczny dostęp do zasobów IT z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu i czasie bazując na roli użytkownika w organizacji. 

Cryptzone jest częścią grupy Cyxtera Technologies.

 

 

Data-Warehouse GmbH została założona w 1995 roku przez dr Aleksander Loew. Firma specjalizuje się w tworzeniu wysokowydajnych systemów cyberbezpieczeństwa oraz zarządzania informacją. Początkowo skupiała się wyłącznie na projektach wojskowych i zbrojeniowych i na potrzeby tych szczególnie wymagających użytkowników opracowała systemy gwarantujące bezpieczeństwo zasobów IT na najwyższym poziomie. W związku z nowymi zagrożeniami IT, a co za tym idzie rosnącym zapotrzebowaniem na zaawansowane technologie bezpieczeństwa na rynku cywilnym, powołano zespół dostarczający systemy dla rynku komercyjnego. Data-Warehouse jest Złotym Partnerem Oracle, członkiem: Sojusz dla Cyberbezpieczeństwa (Allianz für Cyber-Sicherheit przy BSI - Federalny Urząd Bezpieczeństwa w Technologiach Informatycznych), Niemieckiej Rady Cyberbezpieczeństwa (Cyber-Sicherheitsrat Deutschland e.V.), Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Zbrojeniowego i Bezpieczeństwa (BDSV). Tworzenie i rozwój systemów Data-Warehouse odbywa się wyłącznie na terenie Niemiec a centrala firmy znajduje się w Monachium.  

 

 

                                                                                                                               

Niemiecka firma DriveLock SE jest jednym z wiodących specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Dzięki rozwiązaniu DriveLock klasy end-point-security znana jest na świecie oraz szybko pnie się w rankingach Gartner’a. Rozwiązanie oferuje wyjątkową granularność i elastyczność w zabezpieczaniu i szyfrowaniu pamięci USB, dysków twardych (FDE) oraz innych nośników danych. Wraz z kompleksową ochroną aplikacji oraz zintegrowanym modułem antywirusowym DriveLock oferuje pełną ochronę przed ryzykiem utraty danych (DLP). System jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw a dzięki skalowalności jest również rozwiązaniem dla dużych firm i korporacji. Wszystkie zalety i cechy DriveLock w pełni wykorzystuje się w organizacjach gdzie wymagany jest najwyższy poziom bezpieczeństwa danych przy zachowaniu minimalnych nakładów administracyjnych. Siedziba główna znajduje się w Niemczech w Monachium a oddziały w: Austrii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. DriveLock oferuje swoje rozwiązania w ponad 30 krajach. 

 

 

                                                                                                                               

Immunity Systems to młoda polska, wysoce specjalistyczna firma zajmująca się pełnym spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT. Głównym atutem firmy jest zespół pasjonatów posiadających ponad dziesięcioletnie doświadczenie w bezpieczeństwie IT ofensywnym oraz defensywnym w tym także implementacji systemów oraz weryfikacji poziomów zabezpieczeń systemów zaimplementowanych. Celem firmy jest udostępnianie klientom systemów oraz usług, które pozwolą zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa ich informacji oraz procesów biznesowych przy zachowaniu optymalnego poziomu poniesionych kosztów.

 

 

Założona w 2000 roku, Swivel Secure jest pionierem w zakresie rozwiązań do zabezpieczania dostępu do sieci. Platforma wieloczynnikowego uwierzytelniania Swivel wraz z opatentowaną technologią One-Time-Code Extraction uznawana jest na świecie, jako standard w software’owej (bez tokenów sprzętowych) technologii uwierzytelniania.
Platforma została zaprezentowana po raz pierwszy w 2003 roku. Obecnie jest stosowana przez największe spółki tzw. blue chip, a także małe i średnie przedsiębiorstwa oraz organizacje sektora publicznego. Klienci Swivel z ponad 35 krajów wykorzystują platformę do uwierzytelniania zdalnego dostępu do sieci biznesowych, wirtualnych desktopów i aplikacji opartych na chmurze. Według analityków firmy Gartner – Swivel oferuje najszerszą gamę platform i opcji wdrożeniowych. System zapewnia uwierzytelnianie przy użyciu: przeglądarki, aplikacji mobilnych, tokenów hardware'owych, SMS i interaktywnych kanałów tzw. Voice Response.

 

  

Firma Yubico została założona w 2007 roku w Szwecji. Wyprodukowano wówczas pierwsze prototypowe urządzenia Yubikey zgodnie z misją zabezpieczenia wszechobecnych tożsamości internetowych. Yubico wyznacza nowe standardy bezpiecznego logowania w Internecie. Unikalny klucz USB i NFC oferuje jednoprzyciskowe silne uwierzytelnianie obsługując wiele protokołów uwierzytelniania dla wszystkich urządzeń i platform - bez dodatkowych sterowników i oprogramowania. Rozwiązanie rozwija się m.in. dzięki wsparciu coraz większej społeczności deweloperów i partnerów. YubiKey jest wykorzystywany do wielu systemów typu enterprise, open source oraz zastosowań indywidualnych, w tym do rozwiązań VPN, usług online, logowania do komputerów i zarządzania hasłami. Deweloperzy współpracują za pośrednictwem Forum Yubico.  Yubico jest jednym z kluczowych członków grupy Fido Alliance U2F (Universal 2nd Factor). Od 2018 roku oferowane są klucze Yubikey z certyfikatem FIPS 140-2.

Firma posiada biura w Palo Alto (Kalifornia), Sztokholmie i Londynie. Urządzenia Yubikey produkowane są wyłączenie w Szwecji i Stanach Zjednoczonych. 

© ePrinus Sp. z o.o.