Software Defined Perimeter (SDP), zwany także „Black Cloud" (Czarną chmurą), powstał w Agencji ds. Systemów Informacji Obronnej (DISA) w ramach Global Information Grid (GIG) inicjatywy Black Core Network w 2007 roku. AppGate jako lider wśród producentów rozwiązań SDP tworzy system bezpieczeństwa, który w czasie rzeczywistym dostosowuje uprawnienia według wcześniej zdefiniowanych potrzeb oraz zasad. Dynamicznie tworzy bezpośrednie połączenia między użytkownikiem a zasobami, do których ma uprawnienia. Mogą one zmieniać się wiele razy dzienne w zależności od tego co się dzieje w infrastrukturze (wirtualnej lub w chmurze) oraz jaki jest status użytkownika lub systemów, do których próbuje się łączyć. Model bezpieczeństwa SDP powstrzymuje ataki sieciowe, w tym DoS, Man-in-the-Middle, Server Query (OWASP10), a także Advanced Persistent Threats (APT). SDP nie został zaprojektowany jako kolejny dodatek DMZ do istniejącego zestawu zabezpieczeń, takich jak proxy lub VPN. Ten nowy model jest alternatywą dla przestarzałych narzędzi, które zostały opracowane w czasach, zanim chmura (hybrydowa) stała się wszechobecna.

AppGate SDP jest amerykańską firmą, która w 2003 roku powstała w Sztokholmie w Szwecji po tym jak stała się częścią firmy Cryptzone a następnie amerykańskiej Cyxtera. W 2019 roku została wydzielona i działa obecnie jako niezależna firma AppGate SDP.

- AppGate SDP - IoT Connector 

- AppGate SDP - Secure DevOps

- AppGate SDP - Secure Cloud Access

- AppGate SDP - Over Privileged Users

 

                                                                                                                               

APT BAIT jest produktem polskim, stworzonym i rozwijanym w całości przez Immunity Systems - wysoce specjalistyczną firmę zajmującą się pełnym spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT. Głównym atutem Immunity Systems jest zespół ekspertów posiadających ponad dziesięcioletnie doświadczenie w bezpieczeństwie IT ofensywnym oraz defensywnym w tym także implementacji systemów oraz weryfikacji poziomów zabezpieczeń systemów zaimplementowanych. Ukoronowaniem prac jest właśnie platforma APT BAIT. W ramach wsparcia dostarczamy stałą aktualizację oprogramowania platformy oraz nowe stale rozwijane scenariusze phishingowe.

- APT BAIT 

  

         

Brytyjska firma Armour Communications Ltd tworzy rozwiązania do szyfrowanej i w pełni bezpiecznej komunikacji pomiędzy urządzeniami mobilnymi jak i stacjonarnymi. Produkt umożliwia utworzenie siatki połączeń zachowującej najwyższe standardy poufności. Jest z powodzeniem używany przez zarządy strategicznych spółek, komórki administracji państwowej oraz podmioty zmilitaryzowane. Szyfrowanie całego kanału transmisji głosowej, tekstowej i wideo, brak przechowywania metadanych połączenia, rozbudowane możliwości konfiguracji, możliwość umieszczenia fizycznego serwera we własnej infrastrukturze pozwalają osiągnąć najwyższy poziom bezpieczeństwa. Technologia ArmourComm działa w sieciach obsługujących dane, w tym EDGE (2.SG), HSPA, CDMA / EV-DO (3G), LTE (4G), Wi-Fi ™ i satelitarnych. Jest zoptymalizowany do pracy na urządzeniach z systemem Android oraz iPhone.

 

Wiodące organizacje wykorzystują iDENprotect, aby spełnić wymogi regulacyjne (PSD2, GDPR itp.), poprawić swoje bezpieczeństwo oraz zmniejszyć koszty i złożoność uwierzytelniania. System iDENprotect eliminuje główny cel atakującego, hasło, w celu ochrony przed oszustwami, udanymi atakami phishingowymi i kradzieżą danych uwierzytelniających. W przeciwieństwie do innych systemów uwierzytelniania, iDENprotect wykorzystuje kombinację ultra-bezpiecznej kryptografii klucza publicznego i biometrii, aby wyeliminować ryzyko związane z celem numer jeden cyberprzestępcy - hasłami. W ten sposób zabezpiecza dostęp pracowników do zasobów firmy, może być również wykorzystany do zabezpieczania płatności i transakcje klientów. Kontami użytkowników i tożsamościami cyfrowymi można zarządzać w całej firmie za pomocą prostej w obsłudze platformy centralnej. Firma iDENprotect standaryzuje bezpieczeństwo w świecie cyfrowym dzięki połączeniu innowacyjności i integralności uwierzytelniania. Opatentowane rozwiązania są przeznaczone do integracji z różnymi platformami, w tym z laptopami i komputerami stacjonarnymi (Windows, macOS, Linux) oraz ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, takich jak telefony i tablety (iOS, Android).

Firma powstała w 2013 w Wielkiej Brytanii. Zespół pochodzi z takich środowisk, jak: usługi finansowe, instytucje rządowe, telekomunikacja i sprzedaż detaliczna.

- iDENprotect

- iDENprotect & PSD2 & SCA

- iDENprotect GDPR

 

 

One Identity, należy do Quest Software, która od czerwca 2017 roku funkcjonuje jako niezależna i oddzielnie zarządzana organizacja. Jest to globalny lider w zarządzaniu tożsamością i dostępem (IAM) oraz Identity Governance. Na całym świecie rozwiązania One Identity są wykorzystywane przez ponad 7500 organizacji, zapewniając efektywne zarządzanie ok. 125 milionami kont użytkowników i bezpieczny dostęp do danych, niezależnie od tego, gdzie są przechowywane. W roku 2018 OneIdentity przejęła węgierską firmę Balabit.

Pierwszym rozwiązaniem stworzonym przez Balabit jest Syslog czyli Log Management (Syslog-NG, Syslog-NG Store Box). Pozostałe systemy wywodzące się z Balabit to wiodące rozwiązania klasy Priviledge Access Management (PAM), które zostały włączone do systemu Safeguard w OneIdentity. 

- Safeguard

- Active Roles

- Identity Manager – Data Governance Edition

- Starling Two-Factor Authentication

- Syslog-ng Premium Edition

- Syslog-ng Store Box

 

   

Prim'X Technologies opracował oprogramowanie szyfrujące nowej generacji wykorzystujące technikę "on-the-fly encryption". Celem firmy jest wprowadzenie nowego sposobu integracji szyfrowania wewnątrz organizacji (firmy lub administracji) w celu lepszej ochrony poufnych danych przed utratą, kradzieżą, ujawnieniem i szpiegostwem gospodarczym.
Organizacjami, które zaufały firmie PRIM'X i wykorzystują ich rozwiązania są m.in.:
- ANSSI, francuska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Systemu Informatycznego (Agence nationale de la sécurité des systèmes d'information), nabyła globalną licencję w imieniu francuskiego rządu. Rozwiązania PRIM'X wykorzystywane są we wszystkich ministerialnych departamentach i centralnych administracjach, tj. około 1 milion użytkowników.
- EU Security - oprogramowanie zostało wybrane przez Radę Europejską do ochrony wymiany plików na poziomie EU Restricted pomiędzy organizacjami i krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

- PRIM'X

- PRIM'X_PL

  

     

Firma Yubico została założona w 2007 roku w Szwecji. Wyprodukowano wówczas pierwsze prototypowe urządzenia Yubikey zgodnie z misją zabezpieczenia wszechobecnych tożsamości internetowych. Yubico wyznacza nowe standardy bezpiecznego logowania w Internecie. Unikalny klucz USB i NFC oferuje jednoprzyciskowe silne uwierzytelnianie obsługując wiele protokołów uwierzytelniania dla wszystkich urządzeń i platform - bez dodatkowych sterowników i oprogramowania. Rozwiązanie rozwija się m.in. dzięki wsparciu coraz większej społeczności deweloperów i partnerów. YubiKey jest wykorzystywany do wielu systemów typu enterprise, open source oraz zastosowań indywidualnych, w tym do rozwiązań VPN, usług online, logowania do komputerów i zarządzania hasłami. Deweloperzy współpracują za pośrednictwem Forum Yubico.  Yubico jest jednym z kluczowych członków grupy Fido Alliance U2F (Universal 2nd Factor). Od 2018 roku oferowane są klucze Yubikey z certyfikatem FIPS 140-2.

Firma posiada biura w Palo Alto (Kalifornia), Sztokholmie i Londynie. Urządzenia Yubikey produkowane są wyłączenie w Szwecji i Stanach Zjednoczonych. 

- Yubikey seria 5

- Security Key by Yubikey

- Yubikey FIPS

- YubiHSM2

 

© ePrinus Sp. z o.o.